  • F339X144748KKM2T0
F339X144748KKM2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X144748KKM2T0
HK JDW NO:
886-F339X144748KKM2T0
Package:
Radial
Datasheet:
F339X144748KKM2T0
Description:
F339X1 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X144748KKM2T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    F339X1
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm