  • F340Y238230MFM2B0
F340Y238230MFM2B0
advertisement
Manufacturer No:
F340Y238230MFM2B0
HK JDW NO:
886-F340Y238230MFM2B0
Datasheet:
F340Y238230MFM2B0
Description:
F340Y2 0.082μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340Y238230MFM2B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Ratings
    AEC-Q200, Y2
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.413W 18.00mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.693 17.60mm