  • F3SJ-A0295P30
F3SJ-A0295P30
advertisement
Manufacturer No:
F3SJ-A0295P30
HK JDW NO:
607-F3SJ-A0295P30
Package:
Datasheet:
Description:
Light Curtain;Safety 295mm Height
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F3SJ-A0295P30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2005
  • Series
    F3SJ-A
  • Feature
    Blanking, Muting Function
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Operating Range
    0.2m ~ 9.0m
  • Protective Height
    295mm
  • Number of Beams
    12
  • Beam Pitch
    25mm
  • Height
    404mm
  • Length
    30mm
  • Width
    26mm