  • F426KG103J400C
F426KG103J400C
advertisement
Manufacturer No:
F426KG103J400C
HK JDW NO:
417-F426KG103J400C
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F426KG103J400C
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    10mm