  • F450DD103J2K0C
F450DD103J2K0C
advertisement
Manufacturer No:
F450DD103J2K0C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F450DD103J2K0C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F450DD103J2K0C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    700V
  • Height
    14.5mm
  • Length
    26mm