  • F461RB685K160Z
F461RB685K160Z
advertisement
Manufacturer No:
F461RB685K160Z
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F461RB685K160Z
Package:
Datasheet:
F461RB685K160Z
Description:
Cap Film 6.8uF 160V PP 10% (41 X 11 X 22mm) Radial Plastic Rectangular Can 37.5mm 105°C Pizza
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F461RB685K160Z
  • Packaging
    Pizza
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse and DC Transient Suppression
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    160VDC|90VAC