  • F471K29Y5RN6UJ7R
F471K29Y5RN6UJ7R
advertisement
Manufacturer No:
F471K29Y5RN6UJ7R
HK JDW NO:
886-F471K29Y5RN6UJ7R
Datasheet:
F471K29Y5RN6UJ7R
Description:
F 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
F471K29Y5RN6UJ7R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
    F
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm