  • F5ABC3220JCB5M
F5ABC3220JCB5M
advertisement
Manufacturer No:
F5ABC3220JCB5M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F5ABC3220JCB5M
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial 18V-DC
Quantity:
In Stock : 14778
Step5Bar-code shipping tag
F5ABC3220JCB5M
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    18V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Height
    9.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    4.5mm