  • F601AG102K250L
F601AG102K250L
advertisement
Manufacturer No:
F601AG102K250L
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601AG102K250L
Package:
Datasheet:
F601AG102K250L
Description:
Cap Film 0.001uF 250V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 100°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F601AG102K250L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.6
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    250VDC|160VAC