  • F601BJ684K250C
F601BJ684K250C
advertisement
Manufacturer No:
F601BJ684K250C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601BJ684K250C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601BJ684K250C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Lead Pitch
    15mm