  • F601JF103K050C
F601JF103K050C
advertisement
Manufacturer No:
F601JF103K050C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601JF103K050C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 9504
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F601JF103K050C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.2mm