  • F601JT563J400L
F601JT563J400L
advertisement
Manufacturer No:
F601JT563J400L
HK JDW NO:
417-F601JT563J400L
Description:
56nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601JT563J400L
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Lead Pitch
    5mm