  • F611AP223J1K0L
F611AP223J1K0L
advertisement
Manufacturer No:
F611AP223J1K0L
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F611AP223J1K0L
Package:
Datasheet:
F611AP223J1K0L
Description:
Quantity:
In Stock : 2279
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F611AP223J1K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.022uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    10
  • Size (mm)
    13 X 6 X 12
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    6(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Seated Plane Height (mm)
    12(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Interference Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    1000VDC|250VAC