  • F6N1.50BK200
F6N1.50BK200
advertisement
Manufacturer No:
F6N1.50BK200
Manufacturer:
Techflex
HK JDW NO:
775-F6N1.50BK200
Package:
200
Datasheet:
F6N1.50BK200
Description:
SELF WRAP 1.5" X 200' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F6N1.50BK200
  • Package / Case
    200
  • Material
    Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -70°C~125°C
  • Series
    F6®
  • Feature
    Chemical Resistant, Clean Cut
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Self Wrap
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Split Flexible Tube
  • Abrasion Protection
    Abrasion and Cut Resistant
  • Diameter
    38.1mm
  • Length
    200' 60.96m
  • Wall Thickness
    0.038 0.96mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.500 (38.10mm)