  • F921D684MAA
F921D684MAA
advertisement
Manufacturer No:
F921D684MAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F921D684MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
F921D684MAA
Description:
0.68μF ±20% 10Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
F921D684MAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    F92
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm