  • F930J157MBA
F930J157MBA
advertisement
Manufacturer No:
F930J157MBA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F930J157MBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
F930J157MBA
Description:
150μF ±20% 900mOhm @ 100kHz 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0095mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Quantity:
In Stock : 6400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F930J157MBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    F93
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0095mA
  • Tan Delta
    0.18
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.091 2.30mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm