  • F931C225MAA
F931C225MAA
advertisement
Manufacturer No:
F931C225MAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F931C225MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
2.2μF ±20% 5Ohm @ 100kHz 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3435
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F931C225MAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F93
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm