  • F931D335MAA
F931D335MAA
advertisement
Manufacturer No:
F931D335MAA
HK JDW NO:
66-F931D335MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
3.3μF ±20% 4.5Ohm @ 100kHz 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F931D335MAA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm