  • F950G337KAAAQ2
F950G337KAAAQ2
advertisement
Manufacturer No:
F950G337KAAAQ2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F950G337KAAAQ2
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
F950G337KAAAQ2 Overview
F950G337KAAAQ2 Features
F950G337KAAAQ2 Applications
There are a lot of AVX Corporation F950G337KAAAQ2 applications of tantalum capacitors.
  • General purpose
  • Consumer
  • ABS
  • Avionics / military / space
  • Automotive ECU
  • Military / aerospace
  • Industrial
  • General purpose
  • Airbag systems
  • General low power DC/DC and LDO
Step5Bar-code shipping tag
F950G337KAAAQ2
    Select All
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    F95, Frameless™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.067W 3.20mmx1.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.7mm