  • F950J227MBAAM1Q2
F950J227MBAAM1Q2
advertisement
Manufacturer No:
F950J227MBAAM1Q2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F950J227MBAAM1Q2
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
220μF ±20% 400mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Quantity:
In Stock : 2116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F950J227MBAAM1Q2
    Select All
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    F95, Frameless™
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm