  • F951A336KAAAQ2
F951A336KAAAQ2
advertisement
Manufacturer No:
F951A336KAAAQ2
HK JDW NO:
555-F951A336KAAAQ2
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0033mA
Step5Bar-code shipping tag
F951A336KAAAQ2
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    1.7mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.6002mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.7018mm