  • F951C226MTAAQ2
F951C226MTAAQ2
advertisement
Manufacturer No:
F951C226MTAAQ2
HK JDW NO:
555-F951C226MTAAQ2
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0035mA
Step5Bar-code shipping tag
F951C226MTAAQ2
  • Published
    2006
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3528
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    1.6002mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.6924mm