  • F951E225MSAAQ2
F951E225MSAAQ2
advertisement
Manufacturer No:
F951E225MSAAQ2
HK JDW NO:
555-F951E225MSAAQ2
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA
Step5Bar-code shipping tag
F951E225MSAAQ2
  • Published
    2006
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    1.6002mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm