  • F951V105KAAAQ2
F951V105KAAAQ2
advertisement
Manufacturer No:
F951V105KAAAQ2
HK JDW NO:
555-F951V105KAAAQ2
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA
Step5Bar-code shipping tag
F951V105KAAAQ2
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    10.007382mg
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.7mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.4Ohm
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    1.6002mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.7018mm