  • F970J685KAA
F970J685KAA
advertisement
Manufacturer No:
F970J685KAA
HK JDW NO:
66-F970J685KAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
6.8μF ±10% 3.5Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
F970J685KAA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm