  • F971C226MBAHT3
F971C226MBAHT3
advertisement
Manufacturer No:
F971C226MBAHT3
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F971C226MBAHT3
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
22μF ±20% 1.9Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Quantity:
In Stock : 4916
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F971C226MBAHT3
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F97-HT3
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive, High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 135°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm