  • FA-238 16.9344MA-B5
FA-238 16.9344MA-B5
advertisement
Manufacturer No:
FA-238 16.9344MA-B5
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FA-238 16.9344MA-B5
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-238 16.9344MA-B5 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FA-238 16.9344MA-B5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-238
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    16.9344MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm