  • FA-238V 12.2880MB-W
FA-238V 12.2880MB-W
advertisement
Manufacturer No:
FA-238V 12.2880MB-W
HK JDW NO:
262-FA-238V 12.2880MB-W
Description:
FA-238V 12.2880MB-W datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-238V 12.2880MB-W
  • Surface Mount
    YES
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    BULK
  • HTS Code
  • Frequency
    12.288MHz
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.7 (mm)/L0.126XB0.098XH0.028 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    12.288MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Drive Level
    1 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm