  • FA-365 25.5625MB-C3
FA-365 25.5625MB-C3
advertisement
Manufacturer No:
FA-365 25.5625MB-C3
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FA-365 25.5625MB-C3
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
FA-365 25.5625MB-C3 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FA-365 25.5625MB-C3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-365
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    25.5625MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm