  • FA26C0G2J561JNU00
FA26C0G2J561JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA26C0G2J561JNU00
HK JDW NO:
769-FA26C0G2J561JNU00
Datasheet:
FA26C0G2J561JNU00
Description:
FA 560pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 12648
Step5Bar-code shipping tag
FA26C0G2J561JNU00
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    560pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm