  • FAA1-12025QBMW31
FAA1-12025QBMW31
advertisement
Manufacturer No:
FAA1-12025QBMW31
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAA1-12025QBMW31
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAA1-12025QBMW31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.749lb 339.74g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    FAA1-12025
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    20.70W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • Max Power Dissipation
    20.7W
  • Current Rating
    90mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    71.0 CFM (1.99m3/min)
  • Noise
    44.1 dB(A)
  • Static Pressure
    0.156 in H2O (38.8 Pa)