  • FAD1-06025DBHW12-A
FAD1-06025DBHW12-A
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-06025DBHW12-A
HK JDW NO:
649-FAD1-06025DBHW12-A
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-06025DBHW12-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    0.137lb 62.14g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-06025-A
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    2.88W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    23.4 CFM (0.655m3/min)
  • Noise
    33.1 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.252 in H2O (62.8 Pa)