  • FAD1-12025DSMW12
FAD1-12025DSMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12025DSMW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12025DSMW12
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12025DSMW12
  • Weight
    0.344lb 156.04g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    FAD1-12025
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Max Power Dissipation
    3.12W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    130mA
  • RPM
    2050 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    81.0 CFM (2.27m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.113 in H2O (28.1 Pa)