  • FAD1-12032CSMW12
FAD1-12032CSMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12032CSMW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12032CSMW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-12032CSMW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12032CSMW12
  • Max Power Dissipation
    3.12W
  • Current Rating
    260mA
  • RPM
    2400 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    99.1 CFM (2.77m3/min)
  • Noise
    41.1 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.167 in H2O (41.6 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    0.469lb 212.73g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    FAD1-12032
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.260A