  • FAN1086S25X
FAN1086S25X
advertisement
Manufacturer No:
FAN1086S25X
HK JDW NO:
699-FAN1086S25X
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
FAN1086S25X
Description:
Fixed 2.3mm PMIC 4 TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 5337
Step5Bar-code shipping tag
FAN1086S25X
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Voltage - Input (Max)
    7.5V
  • Current - Output
    1.5A
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 1.5A
  • PSRR
    72dB (120Hz)
  • Output Voltage1-Max
    2.55V
  • Output Voltage1-Min
    2.45V
  • Length
    6.505mm
  • Width
    3.505mm