  • FAN2510S26X
FAN2510S26X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2510S26X
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FAN2510S26X
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
Enable Fixed FAN2510 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7509
Step5Bar-code shipping tag
FAN2510S26X
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    FAN2510
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Protection Features
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.14V @ 100mA
  • PSRR
    43dB (120Hz)