  • FAN2564UC12X
FAN2564UC12X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2564UC12X
HK JDW NO:
699-FAN2564UC12X
Package:
4-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
FAN2564UC12X
Description:
Enable Fixed PMIC 4-UFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 5490
Step5Bar-code shipping tag
FAN2564UC12X
  • Package / Case
    4-UFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    4-WLCSP (1.41x0.93)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    200μA
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.16V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)