  • FAN2564UMP13X
FAN2564UMP13X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2564UMP13X
HK JDW NO:
699-FAN2564UMP13X
Package:
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
FAN2564UMP13X
Description:
Enable Fixed PMIC 6-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4451
Step5Bar-code shipping tag
FAN2564UMP13X
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-UMLP (2x2)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    200μA
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.16V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)