  • FBA04VA450US-00
FBA04VA450US-00
advertisement
Manufacturer No:
FBA04VA450US-00
HK JDW NO:
782-FBA04VA450US-00
Datasheet:
FBA04VA450US-00
Description:
FERRITE BEAD 45 OHM AXIAL 1LN
Step5Bar-code shipping tag
FBA04VA450US-00
  • Impedance @ Frequency
    45Ohm @ 100MHz
  • Diameter
    3.5mm
  • Height
    4.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.177L 3.50mmx4.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    45Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    7A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm