  • FBMH1608HM331-T
FBMH1608HM331-T
advertisement
Manufacturer No:
FBMH1608HM331-T
HK JDW NO:
782-FBMH1608HM331-T
Datasheet:
FBMH1608HM331-T
Description:
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
FBMH1608HM331-T
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RECTANGULAR CHIP; HIGH IMPEDANCE TYPE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    900mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    330Ohm
  • Max DC Current
    900mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    130mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.2A
  • Impedance @ Frequency
    330Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm