  • FBMH4525HM162NT
FBMH4525HM162NT
advertisement
Manufacturer No:
FBMH4525HM162NT
HK JDW NO:
782-FBMH4525HM162NT
Package:
1810 (4525 Metric)
Datasheet:
FBMH4525HM162NT
Description:
Ferrite Beads HI CUR CHIP BD 1810 1600OHMS 30%
Step5Bar-code shipping tag
FBMH4525HM162NT
  • Package / Case
    1810 (4525 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.098W 4.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    30%
    EAR99
  • Resistance
    130mOhm
  • Additional Feature
    RECTANGULAR CHIP; HIGH IMPEDANCE TYPE
  • Depth
    2.8mm
  • Current Rating
    2A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    4525
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.6kOhm
  • Max DC Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    130mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1.6kOhm @ 100MHz
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm