  • FBMJ2125HM330-T
FBMJ2125HM330-T
advertisement
Manufacturer No:
FBMJ2125HM330-T
HK JDW NO:
782-FBMJ2125HM330-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
FBMJ2125HM330-T
Description:
Ferrite Beads HI CUR CHIP BD 0805 33OHMS 25%
Step5Bar-code shipping tag
FBMJ2125HM330-T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Additional Feature
    RECTANGULAR CHIP
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    33Ohm
  • Max DC Current
    4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    8mOhm
  • Impedance @ Frequency
    33Ohm @ 100MHz