  • FBMJ3216HM380NT
FBMJ3216HM380NT
advertisement
Manufacturer No:
FBMJ3216HM380NT
HK JDW NO:
782-FBMJ3216HM380NT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
FBMJ3216HM380NT
Description:
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 1LN
Step5Bar-code shipping tag
FBMJ3216HM380NT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    30%
  • Additional Feature
    RECTANGULAR CHIP
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    38Ohm
  • Max DC Current
    6A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5mOhm
  • Impedance @ Frequency
    38Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.1mm