  • FBR07VA850TB-00
FBR07VA850TB-00
advertisement
Manufacturer No:
FBR07VA850TB-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBR07VA850TB-00
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD 85 OHM RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBR07VA850TB-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D7.5XH5.5 (mm)/D0.295XH0.217 (inch)
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    7A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Current Rating (Max)
    7A
  • Impedance @ Frequency
    85Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    85Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    1MOhm
  • Diameter
    7.5mm
  • Height (Max)
    0.276 7.00mm