  • FC-135 32.7680KA-AC5
FC-135 32.7680KA-AC5
advertisement
Manufacturer No:
FC-135 32.7680KA-AC5
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FC-135 32.7680KA-AC5
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC-135 32.7680KA-AC5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FC-135
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhms
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm