  • FC4SDCBMF7.3728-T1
FC4SDCBMF7.3728-T1
advertisement
Manufacturer No:
FC4SDCBMF7.3728-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FC4SDCBMF7.3728-T1
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC4SDCBMF7.3728-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HC49SDLF
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.197W 11.70mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • Frequency
    7.3728MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.7XB5.0XH4.5 (mm)/L0.461XB0.197XH0.177 (inch)
  • Operating Frequency
    7.3728MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm