  • FD800R17KE3B2NOSA1
FD800R17KE3B2NOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FD800R17KE3B2NOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FD800R17KE3B2NOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT MODULE 1700V 800A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FD800R17KE3B2NOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    130
  • Published
    2002
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.7kV