  • FDD1-17238EBJW44-L
FDD1-17238EBJW44-L
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17238EBJW44-L
HK JDW NO:
649-FDD1-17238EBJW44-L
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17238EBJW44-L
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.900A
  • Max Power Dissipation
    43.2W
  • Current Rating
    900mA
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    4400 RPM
  • Air Flow
    340.0 CFM (9.52m3/min)
  • Noise
    68.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.315 in H2O (327.6 Pa)