  • FDD1-17238EBKW49-L
FDD1-17238EBKW49-L
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17238EBKW49-L
HK JDW NO:
649-FDD1-17238EBKW49-L
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17238EBKW49-L
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    PWM Control
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    54.2W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Max Power Dissipation
    54.2W
  • Current Rating
    1.13A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    4800 RPM
  • Air Flow
    360.0 CFM (10.08m3/min)
  • Noise
    72.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.543 in H2O (384.4 Pa)