  • FE1Q-024-060-01
FE1Q-024-060-01
advertisement
Manufacturer No:
FE1Q-024-060-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-FE1Q-024-060-01
Package:
Datasheet:
FE1Q-024-060-01
Description:
BLOWER, CROSSFLOW, 471X163X88MM, 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FE1Q-024-060-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    163mm
  • Width
    88.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    3.3lbs 1.5kg
  • Series
    FE1Q060
  • Size / Dimension
    Rectangular - 471mm Lx163mm H 60mm Dia
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Voltage - Rated
    24VAC
  • Operating Supply Voltage
    24V